Obnoviť heslo

Vaše výsledky vyhľadávania
21 apríla, 2015

Vodné športy

Patríte k aktívnym dovolenkárom, ktorí si dovolenku bez športu nevedia predstaviť? Potom určite stavte na vodné športy. Kde inde, ak nie na Malorke?

Malorka je vďaka nádhernému počasiu, priaznivému vetru, či príjemnej teplote vody priam stvorená pre všetky druhy vodných športov.

Veľkej obľube sa dnes teší paddleboarding. Úplná prechádzka pieskovou plážou to nie je, ale jazda na paddleboarde určite zlepší vašu fyzickú kondíciu, krásne sa opálite a uvidíte  aj miesta, ktoré si z brehu môžete len predstavovať. Paddleboardy vám už dnes požičajú na väčšine veľkých pláží. Okrem toho existuje bohatá ponuka exkurzií pre začiatočníkov aj pre pokročilých po celom ostrove.

Ak patríte k milovníkom adrenalínu, určite vyskúšajte kite-surfing. Je rýchly, zábavný a vysoko návykový! Predovšetkým na severe ostrova, v okolí miest Alcúdia, Pollensa, Son Serra de Marina kraľuje vodnej hladine. Kite-surferov môžete tiež vidieť na dlhých plážach v Es Trenc a v Arenali. Ak ste úplným začiatočníkom, odporúčam vám vyskúšať si to na kurzoch, ktoré sa organizujú v Pollense. A ak sa neodvážite, nevadí, sledovať skúsených kite-surferov ako doslova lietajú vzduchom je zážitkom samým o sebe.

A pri surfe môžeme kľudne zostať, pretože sa radí medzi najobľúbenejšie vodné športy domácich aj dovolenkárov. Aj v zimných mesiacoch môžete vidieť nadšencov preháňajúcich sa na vlnách predovšetkým v severnej časti ostrova, kde bývajú vlny naozaj veľké. Obľúbené sú miesta ako Cala Mesquida, Alcúdia, či Pollensa.

Nezabudnime tiež na vodné lyžovanie a pre tých pohodlnejších vodné skútre, ktoré bežne vídať v blízkosti pláží. Prenajať si ich môžete priamo na pláži alebo v kluboch vodných športov. Na vodný skúter síce nepotrebujete špeciálne povolenie, nezabudnite však dodržiavať predpisy a použiť záchrannú vestu.

Ak máte chuť zistiť, čo sa skrýva pod vodnou hladinou, šnorchlovanie alebo potápanie bude pre vás zážitkom.

Šnorchlovanie je ideálnou voľbou pre tých, ktorí na potápanie nemajú dostatočnú kondičku. Okrem toho, okuliare a plutvy dostanete kúpiť v každom obchodíku so suvenírmi a plážovými potrebami. Úplne vám postačia na to, aby ste mohli obdivovať krásu podmorského sveta. Vybrať si môžete z viac ako stovky pláži a krásnych zátok alebo využiť zastávku počas plavby loďou na otvorenom mori.

Tí zdatnejší a skúsenejší si môžu vychutnať krásu miestnej podmorskej flóry a fauny s množstvom rýb, morských živočíchov, koralov a iných skvostov v spoločnosti certifikovaných potápačov počas organizovaných ponorov. Vybrať si môžete z množstva kvalitných a známych potápačských klubov a centier po celom ostrove. Ak patríte k začiatočníkom, prihláste sa na kurz, počas ktorého zistíte, či potápanie je to pravé pre vás. Pokročilí potápači sa zas môžu pridať k rôznym skupinám v závislosti od svojich schopností a spoznať tak podmorský svet v noci, potápať sa v niektorej z miestnych jaskýň, do ktorých sa inak nedostanete alebo navštíviť miesta, na ktoré budete ešte dlho po návrate z dovolenky spomínať.

K najvyhľadávanejším miestam patrí určite 17 km južne vzdialené súostrovie Sa Cabrera vyhlásené za prírodnú rezerváciu, prírodná rezervácia Malgrats a Dragonera, okolie Cala Llombards, a ďalšie miesta po celom ostrove. Nezabudnite si však vopred overiť za akých podmienok sa na týchto miestach môžete potápať.

K obľúbeným športom tiež patrí plachtenie. Tak ako prví turisti, ktorí sa na Malorku dopravili na plachetnici v 20.-30. rokoch minulého storočia boli fascinovaní krásou ostrova, tak sú očarení všetci, ktorí si tento zážitok doprajú aj dnes. Dôkazom toho je veľká obľúbenosť tohto športu v kráľovskej rodine, ktorej členovia sa pravidelne zúčastňujú podujatia Regata Copa del Rey. Ak chcete počas dovolenky zažiť silný zážitok spojený s vodou, vyberte sa určite na skorú rannú plavbu, počas ktorej vám na 95% budú spoločnosť robiť delfíny.

Ak máte záujem o konkrétne odporúčania alebo rady, napíšte mi, rada vám poradím a pomôžem. Máte peknú fotku z potápania, plachtenia alebo inej vodnej aktivity, s ktorou sa radi podelíte? Označte nás a práve vaša fotka môže byť súčasťou niektorého z príspevkov.

Kategória: Nápady na dovolenku
Zdieľať