Obnoviť heslo

O mne

18 januára, 2022 od Michaela Kováčiková

Ahojte, som Michaela. Nerada používam slovo podnikateľka pretože nevystihuje to, čomu sa venujem, hoci oficiálne do tejto škatuľky patrím ako majiteľka cestovnej agentúry Mallorcareality.com.

Celý môj život je spätý so španielčinou, ktorej sa venujem od strednej školy a s Malorkou od roku 1999. V roku 2001 som na Malorku odišla žiť po ukončení štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V roku 2005 sme názov Mallorca Reality po prvý raz použili pri zakladaní spoločnosti, ktorá sa toho času venovala predaju a prenájmu nehnuteľností, správe budov a poskytovaniu služieb vlastníkom nehnuteľností. Malorka sa v tom čase stala pre mňa plnohodnotným domovom.

O niekoľko rokov neskôr, po nástupe ekonomickej krízy v Španielsku som sa rozhodla pre návrat na Slovensko. Cestovný ruch a reality som vymenila za energetický priemysel, Malorku za Strednú a Južnú Ameriku do času, kým som nezískala najdôležitejší titul – mama. Cestovanie na dlhé trasy neprichádzalo do úvahy a mňa stále viac ťahalo späť na Malorku. Oživenie firmy, tentoraz pod názvom Mallorcareality.com s.r.o. a menšie zmeny boli tým najlepším rozhodnutím. Robím prácu, ktorú mám rada a vnútorne ma napĺňa, ak môžem klientom ukázať Malorku takú, akú ju poznám ja. Teší ma, keď môžem ponúknuť iný pohľad na ostrov, ukázať klientom miesta, ktoré radi navštevujú domáci, sadnúť si s nimi v miestnom bare na dobrú kávu alebo im namiesto známych pláží ukázať malé zákutia a zálivy. Spokojnosť mojich klientov je pre mňa hnacím motorom a satisfakciou zároveň.

Podstatnú časť mojej ponuky predstavujú prenájmy apartmánov, víl, domov a niekoľkých hostelov a hotelov, ktoré vo väčšine prípadov patria mojim priateľom a známym. Organizovaním športových pobytov som sa začala zaoberať pred 3 rokmi, keď som sa ja sama znovu vrátila k cvičeniu po dlhšej prestávke a operácii chrbtice. Aj preto som vždy dbala o to, aby inštruktormi boli profesionáli, ktorí majú dokonalé poznatky o tele, o odbore, ktorému sa venujú, či už sú to pilates, joga, zumba, aerobic alebo beh. Myslím si, že v čase, keď naše telá trpia sedavým zamestnaním, stresom, v mnohých prípadoch zlou životosprávou, je aktívna dovolenka dokonalou voľbou.

Zvyknem hovorievať, že moja cestovná agentúra som vlastne JA a som rada, ak je to z mojej práce a ponuky cítiť.