Obnoviť heslo

Vaše výsledky vyhľadávania
21 apríla, 2015

Kam s deťmi

Poniektorí cestovanie s deťmi všetkých vekových kategórií považujú za úplne bežnú súčasť života, iní zas potrebujú viac času, kým sa pre dovolenku s deťmi rozhodnú. Môj syn si to prvýkrát vyskúšal ako 10 mesačný a obe deti svoje prvé kroky urobili práve na Malorke. Za sebou už máme aj mesačný pobyt a hoci boli chvíle kedy mi nebolo do smiechu, určite cestovanie s najmenšími odporúčam.

Každý má iné priority, niekto vyhľadáva na cestách komfort all-inclusive pobytov vo veľkých rezortoch, druhí zas uprednostňujú pokojnejšie miesta a ubytovanie v menších hoteloch a v súkromí. Mnohí sa ma pýtajú, či bývanie v súkromných apartmánoch a domoch nie je obmedzujúce, ja ho však považujem za veľkú výhodu. Mať k dispozícii kuchyňu, v ktorej viete drobcom vždy niečo pripraviť, viac izieb, čo vám zas umožní deti uložiť na poobedný spánok zatiaľ čo vy v kľude kávičkujete na terase alebo siestujete a voľnosť, absolútna voľnosť čo sa týka stravovania, programu, to je pre mňa tá naj výhoda..a nebojte sa, nudiť sa bez hotelových animátorov a detských diskoték nebudete ani vy, ani vaše deti, pretože aktivít, ktorým sa na Malorke môžete venovať a miest, ktoré s nimi môžete navštíviť je naozaj veľa.

Možno sa inšpirujete týmito tipmi na kratšie aj dlhšie celodenné výlety po ostrove.

Väčšine menších aj väčších sa určite najviac zavďačíte návštevou niektorého z akvaparkov, tematických parkov alebo zábavných parkov.

Na Malorke sú štyri akvaparky. Tri z nich sa nachádzajú v blízkosti Palmy a je pomerne jednoduché dostať sa k nim. Na svoje si tu prídu veľkí aj malí, vyskúšať si môžu veľké množstvo tobogánov, bazénov aj bazénikov pre najmenšie deti. Teda pre upresnenie, na ostrove sú tri akvaparky pre návštevníkov všetkých vekových kategórií a jeden, nachádzajúci sa v hoteli BH Hotel v Magalufe určený výlučne pre dospelých. Je prvým takýmto zábavným parkom na svete.

Aqualand Arenal je jedným z najväčších vodných parkov v Španielsku a ponúka nepretržitú 8-hodinovú zábavu. Dosýta sa vyšantia hlavne adrenalínoví nadšenci, menšie deti sa určite vybláznia v AdventurelandeDragonlande. Nebojte sa, myslelo sa aj na relax dospelých návštevníkov.

Western Waterpark Magaluf je tiež plný tobogánov pre všetky vekové kategórie, bazénov s vírivkami a vlnami, nájdete tu aj relaxačné bazény pre dospelých. Populárne sú tiež bitky indiánov s kovbojmi, či jazdecké predstavenia. Dopriať si môžete občerstvenie aj dobrú kávu v niektorej z tunajších kaviarní.

Hidropark je jediným vodným parkom nachádzajúcim sa na severovýchodnej strane ostrova v meste Port d´Alcúdia. Okrem vodných atrakcií ponúka nafukovacie hrady, mini golf, trampolíny a dokonca možnosť zahrať si paintball.

Len 4 kilometre od spomínaného Western Waterparku v Magalufe nájdete tematický zábavný park Katmandu Park. Na každom kroku na vás čaká zábava, množstvo vzrušujúcich atrakcií, 3D a 4D projekcie, optické ilúzie a iné, o ktorých ste doteraz ani nevedeli, že existujú. Myslím si, že aj dospelí sa miestami vrátia do svojich detských čias. Zábavný park má tiež kúpalisko so skrinkami a kabínkami, takže ak sa potrebujete osviežiť, nech sa páči. Ak nemáte radi ponuku rýchleho občerstvenia, potom si pribaľte niečo zdravé pod zub.

V okolí Palmy je treba tiež spomenúť nádherné Palma Aquarium. V roku 2018 bolo dokonca ocenené cestovateľským portálom Tripadvisor ako jedna z najlepších turistických atrakcií. Ak si chcete oddýchnuť od horúceho slnka, zistiť viac o našich moriach a oceánoch a vidieť rôzne morské živočíchy vrátane žralokov, medúz, rají, rýb a rybičiek všetkých farieb, potom určite Aquarium navštívte. Návšteva bude určite zážitkom pre všetkých aj vďaka 3D premietaniu o veľrybách. Odradiť vás môže asi len vyššia cena.

Cuevas del Drach. Na Malorke sa nachádza jeden z najkrajších jaskynných systémov na svete, ktorí vás uchváti. Odporúčam vám vstupenky si kúpiť vopred online pretože vstupy sú každú celú hodinu a nie je isté, že sa v čase vašej návštevy dostanete dnu. Ak vaše ratolesti vydržia celú prehliadku, odmenou vám všetkým bude nádherný koncert vážnej hudby priamo v útrobách jaskyne. Obdobou veľkej Dračej jaskyne je menšia jaskyňa Cuevas de Artá, ktorú navštívte, ak ste v jaskyni ešte neboli a nie ste si istí, že vaše deti takmer hodinovú návštevu jaskyne Cuevas del Drach zvládnu.

Zážitkom hlavne pre menšie deti bude jazda historickou električkou v krásnom mestečku Sóller, ktorá premáva už od r. 1913. Staré drevené vagóny s ich charakteristickým hrmotom vás vrátia v čase. Celá trasa je dlhá 5 km. Vláčik vás prevezie centrom mesta a okolím až do prístavu, kde sa môžete poprechádzať alebo si užiť deň na pláži, ak si do ruksaku pribalíte plavky. Ak sa vám cestovanie po koľajniciach zapáčilo, vyberte sa vlakom až do Palmy. Objavíte tak krásu malorského pohoria Serra de Tramuntana.

Na Malorke je tiež niekoľko nádherných prírodných rezervácií, ktoré sa oplatí navštíviť. Jednou z nich je Parc Natural S´Albufera v blízkosti Port d´Alcúdia a pláže Platja de Muro, takže výlet môžete spojiť s návštevou pláže. Môžete sa rozhodnúť, či chcete návštevu absolvovať pešo alebo na bicykli, vybrať si môžete zo 4 rôznych trás. Čo majú všetky trasy spoločné je typická malorská flóra, množstvo vtákov a dokonca sem-tam natrafíte aj na kozičku, či kravu. K dispozícii sú posedy, na ktorých, ak máte šťastie, môžete urobiť nádherné fotky, ktoré vám návštevu budú ešte dlho pripomínať.

Mojou srdcovkou je Reserva Puig de Galatzó na juhozápade ostrova vzdialená len 17 km od hlavného mesta. Je to prírodný a zábavný park v jednom plný dobrodružstva zasadený v nádhernej prírode pohoria Serra de Tramuntana. Na prechádzke lesom so stromami a rastlinami typickými pre Malorku budete s úžasom sledovať vodopády, stretávať tu žijúce zvieratá vrátane kozičiek, somárov, pávy, kačky, labute. Nad hlavou vám možno občas preletí orol, či sup. Dokonca sa počas výletu môžete osviežiť v prírodných bazénoch s vodopádom. Tí odvážnejší si môžu vyskúšať najdlhšiu lanovú dráhu na ostrove, lezenie po skalách a presun po drevených mostoch. Stráviť tu môžete naozaj celý deň.

A ak vás fascinuje podmorský svet a netrpíte morskou chorobou, vyskúšajte plavbu loďou s priehľadným dnom. Plavba zvyčajne trvá 3 hodiny, počas ktorej môžete čas tráviť v podpalubí sledovaním toho, čo sa deje pod vašimi nohami alebo na palube sledovať šíre more.

Navštívili ste počas dovolenky na Malorke niektoré z týchto miest alebo viete o inom, ktoré by mohlo zaujať aj iných dovolenkárov? Nechajte nám komentár na našej facebookovej stránke spolu s fotkou alebo nás označte na Instagrame hashtagom #mallorcareality, s vašou fotkou sa radi podelíme.

Kategória: Nápady na dovolenku
Zdieľať