Obnoviť heslo

Vaše výsledky vyhľadávania

Ayurvédsko-jogový pobyt

27 januára, 2023 od Michaela Kováčiková

1.7. – 8.7.2023

Zatvorte oči a predstavte si teplý letný vánok, ktorý sa dotýka vašich líc počas ranných dychových cvičení a vôňu a šum mora počas večerných meditácií. Presne to vám ponúkame na našom pobyte – uvoľnenie a vnímanie prítomnosti.

Pre náš ayurvédsko-jogový pobyt sme si tentoraz zvolili komorné ubytovanie v súkromnej vile s nádhernou terasou pozývajúcou na ranné a poobedné cvičenia a meditácie, vzdialenej 300 metrov od pieskovej pláže v časti Font de sa Cala na Malorke.

Vila Catalina je rodinným pokladom, v ktorej žilo niekoľko generácií jednej z najznámejších miestnych rodín. K dispozícii je šesť priestranných dvojlôžkových izieb, päť samostatných kúpeľní, vybavená kuchyňa a obývacia miestnosť so starožitným klavírom. Bonusom je veľká terasa, ktorú možno počas príjemných letných dní využívať na stolovanie, spoločné posedenia aj cvičenia. Malý bazén na prízemí určite tiež poteší v horúcich dňoch.

Program

V rámci dlhodobej spolupráce som si opäť prizvala jogovú inštruktorku Edinu Šimovič, ktorá nás každé ráno prevedie jogovým cvičením priamo na terase alebo deň privítame cvičením priamo na pláži.

Večery budú patriť vedomému spánku, vedeným meditáciám, na svoje si prídu aj nadšenci aktívnejších foriem jogy.

Edina je absolventkou Power Yoga Akademie v Prahe pod vedením skúseného Václava Krejčíka. Okrem toho absolvovala kurz detskej jógy a svoje vzdelanie si naďalej rozširuje. Už dva roky je súčasťou tímu Joga centra v Leviciach.

Janku som dlhšie poznala z jej sociálnych sietí, a preto, že sa mi jej životný príbeh, ktorý nájdete na webovej stránke www.ajurjanka.sk, páčil, dovolila som si ju osloviť na túto krásnu spoluprácu.

Janka si pre nás pripravila bohatý program pozostávajúci z každodennej prípravy vegánskej stravy podľa ayurvédskych princípov. Pripravovať nám bude výdatné a zdravé raňajky a ľahšie zeleninové večere.

Okrem toho nás na troch kurzoch prípravy jedál naučí ako si pokrmy ľahko pripraviť aj doma a spolu si ich pripravíme. Kurz varenie tiež bude zahŕňať krátke prednášky o koreninách a ich účinkoch na náš organizmus, o správnom kombinovaní jedál podľa Ayurvédy a povie nám aj o princípoch správneho stravovania.

Čas pred raňajkami a cvičením jógy bude patriť cvičeniam vedomého dýchania, jeden deň si vyhradíme na prednášku o tom, čo vlastne ayurvéda je a venovať sa budeme aj praxi, počas ktorej si na sebe vzájomne vyskúšame ayurvédsku procedúru Baluka Sweden (prikladanie teplého piesku so soľou na telo).

Navyše máme pre vás pripravené spoločné výlety po okolí, návštevu hradu v Capdepere, kde si môžete pozrieť stále expozície aj históriu ostrova, pozrieme sa na tradičný miestny trh aj fakultatívne výlety, ktoré zorganizujeme po vzájomnej dohode.

Cena

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v dvojlôžkových izbách v súkromnej vile
 • polpenzia – strava pripravovaná priamo v dome s použitím lokálnych surovín
 • miestne turistické poplatky
 • transfer z/na letisko v Palma de Mallorca
 • komplexné cestovné poistenie
 • kompletný program cvičení zostavený Edinou Šimovič
 • kurz varenia podľa ayurvédskych princípov
 • prednášky
 • ayurvédska prax

Cena: 819,- EUR/osoba

Cena nezahŕňa:

 • spiatočná letenka (zakúpená hromadne za aktuálnu cenu v čase rezervácie s úhradou zálohy)
 • fakultatívne výlety

Kontakt

Prihlasovať sa môžete vyplnením prihlasovacieho formulára, elektronicky na adrese info@mallorcareality.com, prostredníctvom instagramového účtu @mallorcareality, facebookového účtu Mallorcareality.com alebo telefonicky na tel. čísle +421 948 523 237. Na tomto telefónnom čísle aj rada zodpoviem všetky vaše otázky týkajúce sa programu, ubytovania, okolia, atď.

Prihlasovanie na pobyt